Proč nám vypadávají řasy?

Proč nám vypadávají řasy?

Vaše řasy se obnovují stejně jako jakékoliv vlasy a ochlupení na vašem těle.

Řasy prochází za svého ‚života‘ třemi fázemi vývoje. V první, anagenní (růstové), fázi je aktivován kořínek řasy a je zahájen růst nového vlasu (řasy). Produkce vlasových buněk končí v katagenní (přechodné) fázi. V poslední, telogenní, fázi se starý vlas (řasa) uvolňuje a vypadává. Jednotlivé fáze trvají několik týdnů.

Za normu považujeme vypadnutí 1 až 5 řas denně. Emoční stres, ale třeba i strach mohou za to, že fáze vypadávání vstoupí více řas než během obvyklého stavu.
⠀⠀
Také může se stát, že používáte krémy, odličovače, tužky, stíny, které obsahují oleje a další nevhodné přípravky, rozpouštějící spoje mezi lepidlem vaší řasou a umělou řasou a vám řasy nevydrží. Proto je vhodné obsah všech přípravků doma v klidu prozkoumat. Dále je možné, že vám lepidlo prostě nesedí, každý jsme jiný individuální a proto z toho důvodu vám automaticky po aplikaci dávám 1 týden v rámci reklamace zdarma, kde vyzkoušíme jiný typ lepidla.

 

Jak se správné myt s prodloužením řas?
⠀⠀
S prodlouženými řasami se můžete bez obav sprchovat nebo koupat. Hlavní je nesměřovat silný proud vody do očního okolí. Řas se při koupání nedotýkejte, nemněte je, nedrhněte je. Když jste v koupelně po dlouhou dobu, vyhněte se velkému množství páry. Po sprchování nechte řasy přirozeně uschnout anebo si můžete přebytečnou vodu opatrně odsát papírovým ubrouskem.