Historie prodlužování řas

řasy vinohrady

Historie prodlužování řas

Historie prodlužování řas
⠀⠀
Prodlužování řas se objevuje již ve starověkém Egyptě. Kleopatra byla první známou ženou, která si své řasy barvila a prodlužovala.
⠀⠀
Ženy po celém světě se snažily udělat něco zvláštního pro svou krásu. Nejen řasy, ale i víčka očí si zdobily dostupnými barvami, většinou přírodního původu.
⠀⠀
První technika prodlužování řas se objevila na začátku 20. století, kdy zakladatel značky Maybelline, farmaceut Williams, smíchal ve své laboratoři vazelínu s prachem z černého uhlí a vytvořil tak první řasenku.
⠀⠀
V roce 1927 Max Factor vytvořil nákladné řasy, jež byl neocenitelný příspěvek do módního průmyslu a kosmetologie. Zde se zrodila myšlenka prodlužování řas pomocí plastových třásní, které se lepily na nit, a celá konstrukce se přilepila na oční víčko. Tyto umělé řasy působily velmi nepřirozeně a i jejich trvanlivost se počítala na hodiny. Prodlužování řas bylo velmi finančně náročné, a proto bylo výsadou filmových hvězd.
⠀⠀
Opravdový přelom v technice prodlužování řas nastává až v roce 2003, kdy japonský stylista Shu Uemura aplikuje řasy technikou, která je prozatím nepřekonaná, a to řasa na řasu. Vizážisté v 21. století vytvořili řasy zcela nové technologie, které vypadají téměř jako vlastní.

Dnes již umělé řasy staly se velmi populární a mezi většinou dívek a žen jsou zrovna tak nepostradatelné, jako je barvení vlasů, kosmetické ošetření a manikúra.